İnsanlar Sana Ne Diyor? Kafasına Bir Çözüm Bulalım!

İnsanlar sizin hakkında ne düşünüyor veya sizin hakkınızda ne söylüyor bunlara vereceğiniz bir cevabınız daima olmalıdır.

İnsanlar Sana Ne Diyor? Kafasına Bir Çözüm Bulalım!

İnsanlar Sana Ne Diyor? Kafasına Bir Çözüm Bulalım!

Birisi Size Karamsarsınız Dediğinde Ne Cevap Vereceksiniz?

Hepimiz hayatta iniş çıkışlar yaşıyoruz ve bazı günler diğerlerinden daha iyi hissediyoruz. Tabii, bazı günler bizimle vakit geçirmek zorunda olanlar için huysuz ve daha az ışıltılıyız.

Hayatınızdaki insanlar huysuz olduğunuzdan şikayet ettiğinde, duyguların geçici olduğunu ve bunun geçeceğini unutmayın. Bazen kötü bir ruh halinde iseniz yapabileceğiniz en iyi şey, size en yakın insanlara, şirketlerinde uygar olabileceğinizi hissedene kadar küçük bir alan vermektir.

İnsanlar sizi kötü bir ruh hali içinde tutmaya devam ederse, sizi bir süre yalnız bırakmalarını sağlamak için akıllı geri dönüşlerimizden birini kullanın. Mesela ben bu aralar kimseyle muhatap olmak istemiyorum. Beni biraz yalnız bırakırsanız kendimi mutlu hissederim. Başka zaman seninle daha iyi muhabbet ederim ama o zaman gelince haber vermem için bana zaman verin gibi.

İnsanlar Sana İnatçısın Dediğinde? Cevabınız Ne Olur!

Evet; birisi sizi manipüle edemediğinde ve kendi yolunu bulamadığında, muhtemelen size inatçı diyecektir. Sizi mutsuzluğu sürükleyecektir ama siz buna izin vermemelisiniz.

İnatçı insanlar haklı olduklarına inanırlar ve fikirlerini değiştirmeyi reddederler. Mesele şu ki, doğru olabilirsiniz ve bazı insanlar sizi kendi bakış açısını almaya ikna etmeye çalışabilir. Etkilenmezseniz, sadece güçlü bir zihniniz olduğu ve kitlelerin cool yardımlarını yutmayacağınız anlamına gelir.

Bir dahaki sefere birisi “Çok inatçısın!” Diyerek sizi şaşırtır. Hayatınızdaki şikayetçiler üzerinde bu akıllı geri dönüşlerden birini kullanın. Kendi fikrinizin arkasında durun ve karşınızdakine “ bu benim fikrim” inatçı olduğum anlamına gelmez kabul etmek zorunda değilsin ama düşünebilirsin deyip onu yumuşatabilirsiniz.

Birisi Size Deli Olup, Olmadığınızı Sorduğunda Cevabınız Ne Olur?

Kimse deli olarak adlandırılmayı sevmez, özellikle halka açık bir yerde ve kendini bilmez biri tarafından. Bazı insanların dünyadaki son derece dar görüşlerinin dışına düşerseniz, biraz deli olduğunuzu düşünürler. 

Dünyanın en parlak insanlarından bazıları, alışılmadık fikirleri için deli olarak kabul edildi. Örnek: Wright kardeşler, insanlar fındık sanıyordum, dediklerinde deli olarak algılanmış ancak uçan bir uçak için bir fikirleri vardı. 

Yine Eddison; insanların karanlıkta oturdukları ampulü keşfetmeden önce , elektrik üretmeye çalışırken çılgın olduğunu düşündüler.

Bir dahaki sefere biri size hakaret edip sizi çılgınca çağırdığında, gülün ve müteşekkir olun, sıkıcı bir biri değilsiniz,  Sıkıcı görünenlere daha akıllı biri olduğunuzu gösterin.