Gezi & Seyahat

Türkiye'de ve dünyada; gezilecek en güzel yerleri güncel blog sitesi olan blog Özgün Express'te "Gezi ve Seyahat" sayfasında ulaşabilirsiniz.


Türkiye'nin Kültürel Zenginlikleri & Türkiye'nin Kültürel Değerleri Nelerdir?

Türkiye'nin Kültürel Zenginlikleri ; Türkiye'nin kültürel yapısı, tarihinin derinliklerinden gelen çok zengin ve çeşitli kültürlerin birikiminden oluşmuştur.

Türkiye'de Turizm, Türkiye'nin Turizm Tarihçesi ve Bölgeleri

Türkiye'de turizm, türkiye'nin turizm tarihçesi ve bölgeleri, kış turizmi, sağlık turizmi, deniz turizmi, yayla ve kuruvaziyer turizmi detaylı anlatımlarıyla.

İşte Dünyanın En Yüksek Rakımlı ve Oksijensiz Yerleşim Yeri?

Dünyanın en yüksek rakımlı ve oksijensiz yerleşim yeri La Rinconada şehri; La Rinconada, Peru'nun puno bölgesi'nde bulunan bir şehir.

Türkiye'de Kar Yağınca Görüntüsüyle İnsanı Büyüleyen İlimiz

Mardin'de kar yağışı nedeniyle tarihi cami, kilise, manastır ve medreselerde oluşan 'beyaz örtü' göz kamaştırıyor.

Dünyanın En Kuzeyinde Bulunan Rusyanın Doğalgaz Kasabası

Dünyanın En Kuzeyinde Bulunan Rusya’nın Doğalgaz İşleme Kasabası; Rusya'nın en önemli doğal gaz yatakları ve sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) işleme merkezidir.

Siirt Botan Vadisi Türkiye’nin En Dik ve Sarp Vadisi Siirt Botan Çayı

Siirt botan vadisi veya Siirt Botan çayı; Dicle Nehri'nin bir koludur. Büyük bölümü Siirt sınırları içerisindedir. İsmini geçmişteki Botan Beyliği'nden alır.

Türkiye'deki Göller Listesi Göllerin Yüzölçümü, Derinlik ve Su Cinsleri Burada

Türkiye'deki göller listesi, Türkiye'de bulunan tüm göllerin özellikleri, derinlikleri yüzölçümleri, bulundukları yer ve göllerin su cinsleri burada.